Lalama plitak Ibar

Odbojkaši Vojvodine uspeli su sa pola gasa za samo sat vremena da nanesu maksimalan poraz večeras neshgvatljivo anemičnom timu Ribnice.

Odbojkaši Ribnice su na samom startu meča napravili razliku od dva poena (4:2) a onda su do polovine seta prepustili inicijativu svom protivniku. Veoma raspoloženi u napadu bili su Katić i M. Stanković za koje domaćini nisu imali pravo ršenje. Odlični u bloku bili su Nadaždin i i Bojičić koji je počeo meč kao starter. Sve je kod gostiju funkcionisalo na pravi način pa otuda i velika rezultatska razlika.

Opet su odbojkaši Ribnice osvoji prva dva poena ali se dve promenilo kada je na servis košao Simić. Za tili čas bilo je 8:3 za Novosađane a ubrzo je bilo i 12:4. Pokušavao je trener Mačužić da sa dva tajm auta razdrma ekipu ali nije išlo pa su puleni trenera Kozića i ovaj deo meča dobili visokim rezultatom.

U treći set domaćini su ušli nešto angažovanije ali su i pored toga odbojkaši Vojvodine povećavali prednost. Sada se razgoropadio Nadaždin a sa druge strane jedan od retko raspoloženih bio je Ćosić.

Na kraju zaslužena pobeda Novosađana koji su sa dosta opreza ušli u ovu utakmicu.

RIBNICA - VOJVODINA 0:3

(13:25, 11:25, 20:25)

KRALjEVO - Hala sportova. Gledalaca 800. Sudije: Rogić i Miljković (obojica Beograd)

RIBNICA: Adamović 1, Okošanović 6, Radović 6, Vilimanović 2, Ćosić 8, Milovanović , Škundrić (libero), Pavlović 2, Seizović, Zekavica, Močić (libero)

VOJVODINA: Simić 4, Bojičić 9, Nadaždin 11, Katić 11, Jovanović 4, M. Stanković 12, Peković (libero) Kolarić, Mehić, Radović , Petković , Kujundžić

Katić protiv bloka Ribnice foto: Stole

Partizan 3 : 0 Ribnica
Radnički 1 : 3 Crvena Zvezda
Spartak 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Novi Pazar-Junior 3 : 0 Đerdap
Mladi radnik 3 : 2 Inđija