Balkanski i Pusta Reka igrali nerešeno

Fudbaleri Balkanskog osvojili su važan bod u Bojniku, odigravši nerešeno 2:2 sa domaćom Pustom Rekom, čime su ostali neporaženi posle 6. kola Zone Jug. Golovima Marka Zdravkovića u 13. minutu i Davora Petrova u 18. minutu Balkanski je došao do ubedljivog vođstva od 2:0 već u ranoj fazi utakmice. Zatim je došlo do neobjašnjivog pada u igri gostiju, što Pusta Reka koristi i preko Nikole Ilića u 28. minutu  do poluvremena smanjuje na 2:1. Do izjednačenja Bojničani dolaze već u 47. Minutu, posle autogola Davora Petrova.

Marko Zdravković bio je strelac vodećeg gola za Dimitrovgrađane

Do kraja susreta obe ekipe propustile su nekoliko izglednih prilika, ali je konačan rezultat ostao nerešen, 2:2.

Posle 6. odigranih kola Zone Jug FS RIS, dimitrovgradski Balkanski zauzima 2. mesto sa 14 bodova, a na čelu tabele je ekipa Morave iz Vladičinog Hana sa 16 bodova, što su ujedno i jedine neporažene ekipe od početka prvenstva.

U subotu, 27. Septembra, Balkanski od 15:30h u Sportskom centru Park dočekuje Fudbalski klub Ropotovo, jedinog predstavnika kosovskog Pomoravlja u Zoni Jug FS RIS.