PLS: Inđija - Smederevo 4:1

Stadion: Gradski, Inđija. Gledalaca: 300. Sudija: Dalibor Manojlović iz Knjaževca. Pomoćni sudija 1: Miloš Popović iz Niša. Pomoćni sudija 2: Miodrag Zdravković iz Ražnja. Četvrti sudija: Milan Maslaković iz Niša.

Inđija: Stanivuković, Pejić, Stanković, Simonović, Milašinović(Jović), Kovačević (K), Varga(Lemajić), Vuković, Rajak(Dimitrić), Bjedov, Tomčić
Klupa: Matović, Dunjić, Jović, Lemajić, Bosančić, Dimitrić, Kiš
Trener: Miloš Veselinović

Smederevo: Glintić, Lukić, Ristić, Gegić, Blagojević, Pavić, Stamatović(Stojanović), Vukašinović, Bulatović, Miljković (K)(Radosavljević), Jovanović(Čokić)
Klupa: Milošević, Petrušić, Radosavljević, Cevtković, Stojanović, Vićentijević, Čokić
Trener: Mile Tomić

Na gradskom stadionu fudbaleri Inđije su posle više od 3 meseca pauze odigrali takmičarksi meč, a u okviru 17. kola Prve lige Srbije gost je bila ekipa Smedereva. Dva bivša superligaša odmerila su snage, a obe ekipe su željne pobede i bodova.

Prva prilika na meču je viđena u 11. minutu kada je Vuković uspeo da dođe do lopte koju je izgubio Bjedov, i zatim da uputi udarac ka golu gde je Glintić bio dobro postavljen.

Odgovor gostiju je usledio 2 minuta kasnije kada je Smederevo preko Ristića iz slobodnog udarca pokušalo da dođe do prednosti ali je lopta završila na spoljnom delu mreže.

Velika prilika pred golom Inđije je viđena u 18. minutu kada je Vukašinović dodao do Bulatovića koji iz teške pozicije šutira, a ispred golmana Stanivukovića opasnost čisti Milašinović.

U 25. minutu Inđija je ponovo imala solidnu priliku kada je posle centaršuta Kovačevića, Simonović primio loptu na grudi u protivničkom 16-tercu ali kada je trebao da šutira promašio je i sve je završeno bez opasnosti za Glintića.

Lepa akcija koja je bila vredna pažnje zabeležena je tek u 45. minutu kada je Kovačević odigrao odličan dupli pas sa Vukovićem, zatim je kapiten i šutirao u nebranjeni deo mreže ali se na putu našao Bjedov kojeg lopta pogađa i sve je završeno pomalo i komično.

Prvi šut u drugom poluvremenu je viđen u 49. minutu kada je Vuković odigrao za Kovačevića koji je prejako udario i lopta završava iznad gola Glintića.

U 51. minutu najbolja prilika za Inđiju. Kovačević izvodi korner sa leve strane i pogađa Simonovića koji prebacuje za Vukovića koji je iz prve šutirao ka golu gde je Glintić odlično reagovao. Samo minut kasnije i gosti kažnjavaju promašaj domaćih. Simonović je pogrešio posle naizgled bezopasne situacije, a sve je to pratio i iskoristio Vukašinović koji šalje loptu iza leđa Stanivukovića.

Odmah nakon primljenog gola Inđija kreće ofanzivnije i preti ponovo preko Vukovića koji ovog puta osvaja korner. Posle ubacivanja najbolji u skoku je bio Jović koji je ušao sa klupe kao zamena Milašinoviću, i glavom šalje loptu pored stative Glintića.

Možda sporna situacija je viđena u 61. minutu kada je Kovačević šutirao ka golu ali je i pogodio jednog igrača Smedereva. Kapiten Inđije je tu tražio igranje rukom protivnika ali je sudija Manojlović samo odmahnuo rukom.

Minut kasnije Vuković pokušava udarcem iskosa sa desne strane, gađao je dalji ugao golmana ali je bio neprecizan.

Pritisak Inđije se isplatio u 63. minutu kada je posle ubačene lopte Kovačevića gužvu u 16-tercu najbolje iskoristi Lemajić koji iz voleja pogađa gol za veliko slavlje domaćih.

Nova šansa je zabeležena u 68. minutu kada je Lemajić imao 100% šansu. Pejić je uputio precizan centaršut ka visokom napadaču koji glavom loptu šalje tik iznad prečke.

Preokret Inđije je usledio u 69. minutu kada je Kovačević izveo korner sa desne strane i šalje loptu na drugu stativu gde je Tomčić skočio i vratio za Simonovića kojem nije bilo teško da sa dva metra pogodi mrežu za 2:1.

Iinicijativa Inđije je nastavljena u 73. minutu kada je na semaforu bilo 3:1. Vuković je presekao napad gostiju i upošljava Bjedova, on je odlično povukao i centrira za kapitena Kovačevića koji glavom u potpunosti preokreće rezultat.

Gosti posle velikog zaostatka nisu uspeli da se vrate u meč, a svoju odličnu igru je Inđija nastavila u 86. minutu kada je Kovačević oprobao „levicu“ ali je lopta otišla iznad prečke.

U 90. minutu 4:1. Odličnu igru nastavio je Bjedov koji upošljava Lemajić, a gorostasni napadač beži odbrani i rutinskom završnicom tera Glintića na kapitulaciju.

Na kraju Inđija se posle dužeg vremena raduje ubedljivoj pobedi kod kuće i time svoje šanse za opstanak povećava.